AK Parti teşkilatı’nın hedefi Referandum’da yüzde 60

0
756 views

BURSA – AK Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı, 16 Nisan’daki referandum öncesi Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret etti.

Referandum çalışmalarının başlangıcının verildiği türbe ziyaretinde; AK Parti Bursa Milletvekilleri Muhammed Müfit Aydın ve Osman Mesten, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, belediye başkan yardımcıları ve ilçe teşkilat üyeleri hazır bulundu.

 

Türbe ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, “Çalışmalarımızın başlangıcını buradan veriyoruz. Osmangazi için, Bursa için, Türkiye için inşallah halk oylamamız hayırlara vesile olur. Tüm teşkilatımızla beraber niçin evet dediğimizi, bugün startını vererek başlatmış oluyoruz. Önümüzdeki 40 günlük zarfında Osmangazi ilçemizde inşallah gezmedik sokak ve cadde, çalmadık kapı ve sıkmadık el bırakmayacağız. İnşallah yüzde 60’ın üzerinde bir oyla bu referanduma katkı sağlamış olacağız. Şimdiden bize destek verecek olan hemşerilerime teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Dündar: Yeni Türkiye için referandum süreci bir çıkış noktası.

Yılmaz’ın ardından değerlendirmelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, “Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri’nin başında dua ederek referandum sürecini başlattık. Osman Gazi, Osmanlı Devleti’ni kuran padişahımız. Bursa’da bu şanlı devlet ve Türk halkı için çıkış noktası olmuştur. Yeni Türkiye için de referandum süreci bir çıkış noktası. Bizlere güzel bir yolculuk başlatmış ve üç kıtaya huzuru, barışı ve güveni götürmüş olan bir padişahın huzurunda dua ederek bizler de referandum sürecindeki çalışmalarımıza başlıyoruz.  İnşallah referandumun sonuçları ülkemiz, insanlığımız ve yönü Türkiye’ye dönük olan tüm mazlumlar için güzel sonuçlar doğurur. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Aydın, “16 Nisan’da sıkıntılar bertaraf edilecek”

16 Nisan’ı, Türkiye’nin son yüzyıllarda çektiği sıkıntıların tamamen bertaraf edileceği bir diriliş olarak algıladığını belirten AK Parti Bursa Milletvekili Muhammed Müfit Aydın da, “Biz halkın dediğinin dışında hiçbir şey yapmıyoruz ve halka gidiyoruz. İnşallah 16 Nisan çok iyi bir diriliş olacak Türkiye’nin kurtuluşu olacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mesten, “Önemli bir mesaj vermek istiyoruz”

Anlamlı bir başlangıç yapıldığını söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ise, “Biz Türk tarihi açısından da çok önemli bir dönüm noktasına geldiğimiz bu süreçte burayı ziyaret etmekle önemli bir mesaj vermek istiyoruz. Biz milletimizden umutluyuz.  Bu güne kadar ne zaman gittiysek milletimiz bize evet diyerek beklediğimizden çok daha fazla bir destekle bizim yolumuzu açtı” diye konuştu. Osman Mesten, referandum sürecinin vatana ve millete hayırlı uğurlu olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve Milletvekili M. Müfit Aydın Osman Gazi ve Orhan Gazi türbe ziyaretlerinin ardından Hamitler ve Bağlarbaşı mahallelerinde çeşitli temaslarda bulundu.