“Ekonomik Saldırıya Karşı, Üreteceğiz, Çalışacağız”

0
6.569 views

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye’nin 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında şimdi de ekonomik saldırıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, millet olarak bu saldırılara üretimle, hizmetle karşılık verileceğini söyledi.

AK Parti Osmangazi İlçe Danışma Toplantısı’nda konuşan Başkan Dündar, Türkiye’nin tarihi bir sürecin içerisinde olduğuna dikkat çekti. Dündar, “Bugün ülkemiz, 15 Temmuz işgal girişimi sonrası bir ekonomik saldırıyla karşı karşıya. Dolar operasyonuyla ülkemiz çökertilmek isteniyor. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu saldırılara karşı ‘Üretim’ diyor, ‘Çalışacağız’ diyor. Bizler de Osmangazi Belediyesi olarak hizmet diyoruz, üretim diyoruz. İnşallah, Cumartesi günü genel merkez kongresiyle birlikte partimiz kendini yenileyerek, bu ülkenin istikbali için ‘Biriz, beraberiz’ diyerek yeniden yola çıkacak” dedi.

Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’ya ve Türkiye’ye değer katacak önemli projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Dündar, şehircilikten, eğitime, tarihi mirasın ayağa kaldırılmasından, kentsel dönüşüme, spor tesislerinden, sosyal belediyeciliğe kadar birçok konuda örnek çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

“GÜÇLÜ BÜTÇELİ İŞLER YAPIYORUZ”

Belediye olarak büyük bütçeli işlere imza attıklarını belirten Başkan Dündar, “Osmangazi’de hizmet yapmak kolay değil. Kamulaştırmaya çok büyük bütçeler ayırıyoruz. Osmangazi Meydanı için harcanan kamulaştırma rakamı bugüne kadar 145 milyon olmakla birlikte 2009 yılından bu yana kamulaştırmaya vermiş olduğumuz toplam para 750 milyondur. 40 milyon lira ile belediye tarihinin en büyük bütçeli projesi olan Kaliteli Yaşam Merkezi, hastane ayarında engelli, yaşlı ve alzheimer hastalarına hizmet verecek” dedi.

Osmangazi’ye yapılan hizmetin Bursa’ya katkı sağladığını vurgulayan Dündar, “Bu yatırımlar şehrimiz için azdır diyoruz. Tarih ve turizm şehri olan Bursa’yı tarihi dokusuyla ayağa kaldırmak adına Panorama 1326 Fetih Müzesi’ni kazandırdık. Bu dev eser, şehrimizi Bursa dışına taşıyan, turizm noktasında ciddi bir yatırım. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak olarak yapmış olduğumuz Osmangazi Atletizm Salonu, Türkiye’nin en büyük atletizm salonu olma özelliği taşıyor. Özellikle spor tesisleri konusunda şehrimiz, belediyemizin yapmış olduğu yatırımlarla nüfus oranına baktığımızda Türkiye’de birinci sırada yerini alıyor” diye konuştu.