Belediye Başkanı Edebali, ilçe esnafını iş yerlerinde ziyaret ediyor taleplerini dinliyor

0
5.874 views

Yıldırım’ın yönetiminde ortak akıl anlayışını benimseyen ve ilçe esnafını iş yerlerinde ziyaret ederek talep ve önerilerini birinci ağızdan dinleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, katılımcı belediyecilikle toplumun tüm kesimlerine ulaşıyor.

Vatandaşla, esnafla, STK ve kamu kurum temsilcileriyle her fırsatta bir araya gelen Başkan Edebali, güçlü toplumu inşa etme adına önemli unsurlardan olan birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Yıldırım’ın kalkınmasına öncülük ediyor. Ekonominin can damarı olan ilçe esnafının ilçenin refahı açısından büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Şehrimizin modern, sağlıklı ve yaşanabilir hale gelmesini kalkınma seferberliği ile gerçekleştirebiliriz. Güçlü Yıldırım’ı oluşturmanın temelini güçlü ekonominin oluşturduğu bilinciyle esnafımızın her zaman yanında yer alıyoruz” dedi.

YILDIRIM’I GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

En büyük hedeflerinin mevcut potansiyeli en iyi şekilde kullanarak ilçeyi güçlü bir ekonomiyle geleceğe taşımak olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Temeli ekonomik planlamaya dayanan kentsel dönüşüm projesiyle Yıldırım’ı geleceğe taşıyacağız. Kentsel dönüşümde temel referanslarımızdan birisini ekonomik planlama oluşturuyor. Dönüşüm projemizle sadece fiziki yapılarda değil sosyal ve kültürel olmak üzere hayatın her alanında değişimi gerçekleştireceğiz. Bunu yaparken de bize sağlam adımlar attıracak olan Yıldırım’ın güçlü ekonomisi olacaktır. Esnafımızla el ele vererek Yıldırım’ın her alanda kalkınmasına, yükselmesine devam edeceğiz” diye konuştu.

ORTAK AKIL VURGUSU

Şehri toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelerek kalkındırmanın, öncelikli hizmet politikaları arasında yer aldığını işaret eden Başkan Edebali, “Güçlü Yıldırım’ın yolu güçlü ekonomiden geçiyor. Şehrimizin ideal ve yaşanabilir bir konuma gelmesini gerçekleştireceğiz. Bu konuda ortak aklın en önemli paydaşlarından biri olan esnafımıza her zamankinden fazla sorumluluk düşüyor” ifadelerini kullandı.