Bu belediye’de çocuklar etkin söz sahibi

0
700 views

Son dönemde yaptığı yenilikçi çalışmalar ile yerel yönetim anlayışına yeni bir soluk getiren Yıldırım Belediyesi’nde, ‘Yıldırım Çocuk Meclisi’ Haziran oturumu gerçekleştirildi.

Yıldırım Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Yıldırım Çocuk Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında üyelerle bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, gerçekleştirilen meclisin çocuklar için hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Bütün çalışmalarımızda geleceğimizi inşa etme adına referans noktamız genç neslimizdir. Yıldırım’ı birlikte yönetme adına gerçekleştirdiğimiz bu meclisimiz Yıldırım Belediyesi olarak bize ayrı bir güç verecektir” dedi. Yönetim anlayışlarının temelinin Yıldırım’ı Yıldırımlılar ile birlikte yönetmek olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin düşünceleri bizim için önemlidir. Sizleri önemsiyoruz, fikirlerinize değer veriyoruz. Bu mecliste alınacak kararlar ve öneriler Yıldırım Belediyesi Meclisi’nde yer alacaktır” diye konuştu.

GÜÇLÜ TOPLUM VURGUSU

Kültürel ve sosyal alanlarda iyi, bilinçli, olup bitenleri analiz eden bir birey olabilmek için farklı etkinlikler yapılması gerektiğini hatırlatan Başkan Edebali, “Mutlaka bir hobiniz olsun. Dağcılık, satranç, kitap okuma, tiyatro oyunculuk deneyimi olabilir. Mutlaka hayatın farklı alanları ile ilgili size o alanı cezbeden bir hobiniz olsun. Bunu geliştirirseniz o zaman hayata hazırlanırken kişiliği çok daha renkli olan bireyler olursunuz. Onun için yaz döneminizi iyi değerlendirin. Yıldırım olarak çocuklarımıza ve gençlerimize değer veriyoruz. Bugüne kadar Yıldırım Belediyesi olarak 112 bin çocuğumuza tiyatro izlettik. Yıldırım’ı bir kültür sanat şehri yaptık. Eskiden tiyatro nedir bilinmezken şimdi ise “Alo Tiyatro” ekibimiz var. Yıldırım sınırları içerisinde herhangi bir okul talep ettiği takdirde tiyatromuz o okula gidiyor. Çocuklarımız konuşsun, tartışsın diye liseler arası münazara yarışması yaptık. Spora teşvik etmek için ‘Başkanlık Kupası’ düzenledik. ‘Şehir Pasaportu Projesi’ kapsamında Yıldırımlı çocuklarımıza değerlerini bilmesi adına Bursa’yı gezdiriyoruz. Tüm bunları yapmamızın sebebi de güçlü toplum olabilmek. Çünkü güçlü toplum olmanın yolu çocuklara ve gençlere değer vermekten geçiyor” ifadelerini kullandı. Yıldırım Çocuk Meclisi Haziran ayı toplantısı sonrasında Başkan İsmail Hakkı Edebali, toplantıya katılan çocuklara karne hediyelerini vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.