İsmail Taştan yazdı: ”Hak yedirmeyen halkın başkanı, EDEBALİ”

0
6.761 views

“Yetim hakkını kimseye yedirmem”, “Halkın emanetine helalık getirenlere fırsat vermem” Bu çok açık mesajları, veren Belediye Başkanlık koltuğunda oturan başkan başka önemli mesajlar da veriyor.
Mesala; “Haksızların, hak yiyenlerin değil, Halkımızın bir teşekkürü benim için ödüldür” diyor. Sonra devam ediyor;
“Ben halkım için hizmet üretiyorum, halkımızla paylaşıyorum”,
“Bizim yüksek dayanışma ve paylaşma duygusuna sahip bir kültürümüz var”.
“Toplumu ayakta tutan en önemli unsurların aile bağları, komşuluk ilişkileri ve dayanışma ruhu bize yol gösteriyor” sözleriyle de görevini ve üstlendiği sorumluluğu özetliyor bir anlamda.

Farklı zamanlarda söylenen bu sözlerin bir belediye başkanı adına, toplum tarafından ziyadesiyle kabul gören bir tutumdur.
Vatandaşın hakkını koruyan,
Haksızlıklar karşısında dik duran,
Halk ile iç içe olan,
Bir başkan içinse oldukça anlamlıdır.

SİYASİ İKBAL VE MENFAAT GÜRUHU
Yerel seçim atmosferinin tül ülkemizi sardığı bu günlerde bu çıkışların bir anlamı var.
Haksız maddi çıkar sağlamak isteyenler,
Yine haksız ve yersiz siyasi ikbal peşinde koşanlar,
Özellikle seçim rüzgarlarının estiği günümüzde,
fitne, fesat tohumları ekmek isteyenler”
Başkan edebli gibi, Hak yemeyen ve hak yedirmeyenlr üzerinden, kendilerine paye çıkarmanın kirli hesapları peşinde koşanlar
Oldukça fazla.
Böylesine hareketli bir dönmede yukarıda paylaştığımız sözlerin anlamı daha da önem arz ediyor olsa gerek.
Böyle olunca, sinsice ve haince oynana oyunlara da dur demek gerek.
Hakkı, hak edenlere teslim etmek elzem oluyor.

FETÖ’YE BAŞKAN EDEBALİ TOKADI
Şimdi yukarıda paylaştığımız sözlerin sahibiyle buluşalım.
Etim hakını yedirmem diyen, halkımın emanetin sahip çıkarım diyen sözlerin sahibi, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, görevinin ilk yılında, terör örgütü FETÖ ile amansız bir mücadeleye imza atmış başkan olarak halkın gönlünde taht kurmuş. Üstelik, daha “17-25 Aralık sinsi ve kalleşçe düzenlenmek istenen kumpas” olmamışken, hatta “15 Temmuz Hain Darbesi-Kalkışması” gerçekleşmemişken, 2014 yılında, FETÖ/PYD yapılanmasına peşkeş çekilen devletin arazisine sahip çıktı ve Paralel peşkeşe ağır bedel ödeterek darbe vurdu.!

Başkan İsmail Hakkı Edebali;
Ulusal basına da yansıyan olay da FETÖ’den yargılanan eski valinin verdiği 63 dönümlük kamu arazisine yapılan Paralel Yapı üniversitesine ait olduğu saptanan ve yasalara aykırı inşa edilen bölümleri mühürledi. Yetmez dedi, 1.6 milyon lira da ceza kesmiş ve bunun üzerine, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye adeta savaş açan FETÖ/PYD, “Siyasi hayatını bitiririz. Bugünler gelip geçer yarın sen de diz çökersin” diyerek tehdit yağdırmıştı..
Dik duran, halkın ve kamunun haklarına sahip çıkan Başkan Edebali, kararlı duruşunu, “Gariban vatandaşın bir göz gecekondusunu kaçak diye başına yıkıyorsak, bunların ne ayrıcalıkları var. Gerekirse yıkarım.” sözleriyle perçinlerken, “Ülkemiz için tehdit oluşturan bu yapıyla mücadelemi sürdüreceğim. Halkın malına sahip çıktığım için yüzlerce kişi beni tebrik ediyor. Ben onların tehditlerine değil halkımın teşekkürüne bakıyorum” kararlı duruşunu yineledi.

ŞANTAJCILARDA UNUTULMAMALI

Yıldırım Belediyesi’nden nemalanamayanlar, deyim yerindeyse Belediye’yi haraca bağlayamayanlar bağrınıp duruyor.
Tescilli şantajcılar, Ak Partili olmadığını cümle alemin bildiği tetikçilerin hedefinde Edebali var. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasını sütre gerisinden izleyen, her konuda yorum yaptıkları sosyal medya hesaplarında darbe girişimini protesto edemeyen, 250 şehidin verildiği gece kılını bile kıpırdatmayan güruh, şimdi kalkmış Edebali’den hesap soruyor.
Sanki memleket umurlarında. Tek dertleri ceplerini doldurmak.
Rahmetli Erbakan Hoca’mızın bir sözü vardı, tam bu zihniyettekiler için;
“Hadi ordan, hadi ordan” Toplumda hiçbir karşılığı olmayan bu fitne odakları hak ettikleri cevabı alacaklar. Başkan Edebali’nin haklı mücadelesi sonuç verecektir.
Umarız, Ak Partili diğer belediyeler de aynı kararlıkta olur ve tetikçilere, şantajcılara karşı “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” demezler.

HALK ADAMI HAKK ADAMI
Başkan İsmail Hakkı Edebali’nin bir Hakk ve halk adamı olduğu hakkını peşinen kabul etmek gerek. Zira Başkan Edebali daha görevini ikinci yılında, İlçeye vizyon katan projeler ile Yeni Yıldırım’ı kurma hedefinde başta kentsel dönüşüm ve yeni imar planları olmak üzere hayata geçirdiği projeleri ve hizmetleriyle sadece Bursa’da değil, Türkiye’de de ilgi ile takip ediliyor olması bunun kanıtı olsa gerek.
Bir önemli gösterge ise şu; Skyreporter Dergisi tarafından 2015 yılında 10 katılımcıyla gerçekleştirilen ‘En Sevilen Yerel Yönetimler` anketinde yılın ‘En Sevilen Yerel Yönetici’ seçilerek halk adamı olduğunu tescillemiş oldu.
Ayrıca, Başkan İsmail Hakkı Edebali, Halkla el ele, halkın içinde hatta daha da ile bir samimiyet bağı oluşturarak, Yıldırım’da bugüne kadar 800 haneye bizzat konuk olurken, kurduğu Saha Araştırma Ekibi de toplam 69 bin 303 haneyi ziyaret ettiği kamuoyu ile paylaşıldı. Edebli, çalışmalarını, “Her hafta bir proje üretiyor ve hayata geçiriyoruz. Yıldırım’ın başkanı olmaktan gurur duyuyorum” diyerek bu çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

EDEBALİ HER DAİM “ORTAK AKIL” DİYOR
Toplumu ayakta tutan en önemli unsurların aile bağları, komşuluk ilişkileri ve dayanışma ruhu olduğunu sözlerine ekleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bizim yüksek dayanışma ve paylaşma duygusuna sahip bir kültürümüz var. Bizi güçlü kılan bu hasletlerimizi yaşatmak ve geliştirmek adına sık sık hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz. Gerek fiziki, gerek ise sosyal ve kültürel açıdan Yıldırım’ı yeniden ayağa kaldırırken, ortak akıl anlayış politikası gereği görüşülmedik tek bir kişi bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde “Gönül Belediyeciliği” vizyonu dediği tam da böyle bir hizmet anlayışı olsa gerek.
Başkan İsmail Hakkı Edebali; Takip ettiğimiz kadarıyla, görev geldiği ilk günden bu yana zaten “Gönül Belediyeciliği” yaptığını ziyadesiyle tescilliyor.