İstihdam Seferberliği’nde en çalışkan belediye: Yıldırım

0
6.912 views

İstihdam Fuarı, Engelli İstihdam Seferberliği Buluşması gibi önemli projelerle binlerce insana iş imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi, iş arayan vatandaşlar ile 53 ülkede 550 bin çalışanı bulunan ISS Yönetim Sistemleri firması yetkililerini Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi Yıldırım Han Salonu’nda bir araya getirdi.

Bugün’de önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapan Bursa Yıldırım Belediyesi, Türk Hava Yolları ve Arçelik firma yetkililerini iş arayan vatandaşlarla buluşturdu. Buluşma’da Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’de hazır bulundu. Edebali buluşmada; Güçlü ekonomi güçlü Türkiye yolunda istihdam artıyor, işsizlik azalıyor diye konuştu.

”Bursa yıldırım belediyesi İstihdam Masaları ile Neredeyse her başvuran vatandaşa istihdam edeceği bir firma gösterdi. Yerel’de İstihdam Seferberliği kampanyasına en büyük destek Yıldırım belediyesinden geldi diyebiliriz. Bununla ilgili fuar düzenleyen belediye, yüzlerce firmayı Vatandaşla buluşturdu.”

Bursa’daki alışveriş merkezlerinde güvenlik ve temizlik hizmeti verecek 60 personelin istihdam edileceği buluşmada, 100’ün üzerinde katılımcı işletme temsilcileri tarafından mülakata tabi tutuldu. Gerçekleştirilen görüşmelerin ardından şartlara uygun olan 48 aday kısa süre içerisinde istihdam edilecek.

İŞVEREN VE İŞÇİYİ BULUŞTURUYORUZ

Şehrin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Biz, Yıldırım Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kurduğumuz İstihdam Masamız vesilesiyle iş arayan on binlerce kardeşimizi firmalara yönlendirerek iş sahibi olmasına vesile olduk. İstihdam Masasında görevli personellerimiz hizmet binamıza gelen vatandaşlarımızla birebir görüşüyor. İşveren ile çalışmak isteyen hemşerilerimizi bir araya getirerek adeta aracılık yapıyoruz. İş isteyenin iş, eleman isteyenin eleman bulmasına yardımcı oluyoruz. Yine meslek edindirme kurslarımızla hemşerilerimizin meslek sahibi olmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Yıldırım’da işsizlik yaşayan vatandaşların öncelikli olarak Yıldırım Belediyesi İstihdam Masasına başvurmalarını gerektiğini vurgulayan Başkan Edebali, “Konusunda uzman görevli arkadaşlarımız başvuru yapan vatandaşlarımızın niteliklerine uygun iş olanaklarını anında araştırarak yanıt veriyor. Bunun yanında kendi işini kurmak isteyen ya da meslek sahibi olmak isteyenlere de yardımcı oluyor. Bu vesileyle günümüzün kanayan yarasına çözüm bulmak için hizmetlerimizi aksatmadan devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.