Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde TÜYAP ve BEKSİAD işbirliğiyle ziyaretçilerini ağırlayan Junioshow Fuarı kapsamında düzenlenen ‘Junio Defile’ ile çocuk mankenler, bebe ve çocuk konfeksiyonunda yeni sezonun kreasyonlarını tanıttı.
Türkiye’de bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü üretiminin yüzde 80’ini tek başına karşılayan Bursalı firmalar, Junioshow Fuarı’nda yeni tasarımlarını sergilemeye devam ediyor. 200’e yakın firmanın ziyaretçileriyle buluştuğu fuarın 3. gününde  ‘Junio Defile’ programı gerçekleştirildi. Bursa’da 2017 yılının ilk fuarında podyuma çıkan çocuk mankenler, renkli bir atmosferde yeni yılın ilkbahar-yaz kreasyonlarını tanıttı. Dünyaca ünlü trend uzmanları tarafından hazırlanan Junio Defile, yoğun bir katılım gerçekleşti.
ÇOCUK MANKENLER TANITTI
İki ayrı defile organizasyonunda yaklaşık 10 firmanın birbirinden farklı tasarımları, katılımcıların büyük ilgisini gördü. Bebe ve çocuk elbiseleriyle podyumda yerlerini alan çocuk mankenlerin performansı, salonu dolduran ziyaretçilerden de bol bol alkış aldı. Defilede minik mankenlerin heyecanı ise görülmeye değerdi. Dans gösterilerinin yanında çocuk mankenlerin sergilediği kareogrofiler ise büyük beğeni topladı.
BURSA EKONOMİSİNE CANLILIK KATTI
BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, bebe ve çocuk modasını belirleyen Junioshow Fuarı’nın sektöre ve Bursa ekonomisine büyük canlılık kattığını söyledi. Fuar sayesinde Bursalı firmaların yeni koleksiyonlarını yabancı müşterilere tanıtma imkanı yakaladığını ifade eden İsmail Kuş, fuarın kentin fuarcılık vizyonuna güç kattığını söyledi. Bursalı firmaların yeni tasarımlarının tanıtımına büyük katkı sağlayan Junio Defile’nin fuara ayrı bir renk kattığını kaydeden İsmail Kuş, “Firmalarımız, Junio Defile ile tasarım odaklı yeni ürünlerini tanıtma fırsatı yakaladı” dedi.
“BURSA KALİTESİNİ BİR KEZ DAHA İSPATLADI”
Bebe – Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Halil Atalay, Junioshow Fuarı’nın Bursalı firmalar için oldukça verimli geçtiğini söyledi. BTSO ve TÜYAP’ın destekleriyle düzenlenen yılın ilk fuarında yüzlerce yabancı alıcının Bursa’ya geldiğini belirten Atalay, Junio Defile ile firmaların tasarım odaklı ürünlerini tanıtma imkanı yakaladığını vurguladı. Halil Atalay, “Junio Defile ile Bursalı firmalarımız üretim ve tasarımda ne kadar kaliteli ürünler ortaya çıkardığını bir kez daha kanıtladı” diye konuştu. BTSO’nun Ticari Safari Projesi ile Ekonomi Bakanlığı’nın Ur-Ge destekleriyle Bursa’ya gelen yaklaşık 800 kişilik yabancı alıcıların Bursalı firmalarla iş görüşmeleri gerçekleştirdiği Junioshow Fuarı, 14 Ocak Cumartesi akşamına kadar kadar ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürecek.